Anasayfa / ŞİİRLER / A harfli siirler / Atatürk’ün dilinden dualar

Atatürk’ün dilinden dualar

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Atatürk’ün dilinden dualar

Atatürk 25 Ağustos’ta Kocatepe’ye çıktığı zaman şöyle dua etti;

Allah’ım! Senin bana verdiğin fikir ve zekayla ben bütün planlarımı gerçekleştirdim. Bundan sonrası artık Senin mukadderatın. Sana güveniyoruz.”

Atatürk 26 Ağustos 1922’de topçu ateşimiz başladığı zaman şöyle dua etti;

“Ya Rabbi! Sen müslüman Türk ordusunu muzaffer et. Türklüğün, Müslümanlığın, düşman ve ayakları altında, esaret zincirinde kalmasına müsade etme.”

31 Ağustos 1922 sabahı savaş alanını geerken binlerce ölüyü gören ve yaralıların inlemesini dinleyen Atatürk ellerini açmış, şehitlerimize Fatiha okumuş ve şöyle dua etmiştir;

“Ya Rabbi! Bana suç yazma, beni ölülerin sorumlusu yapma. Yunanlılar yurduma girdi. Milletimin namusuna saldırdı. Türklüğü ve Sana inanan, dua eden müslümanlığı yok etmek istediler. Yurdumu kurtarmak için bu savaşı yaptırdım. Beni istilacı kumandanlarla bir tutma. Türk milletimin Kurtuluş savaşında dökülen kanlarından dolayı beni affet!”

Hakkında editor

editor
Sitemizin orta öğretim seviyesinde bir eğitim sitesi olduğunu lütfen unutmayınız! Lütfen şiir ve yazılarda hata veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bildiriniz... Yazı, şiir ve yorumlarınızda ziyaretçilerimizin yaş grubunu düşünerek seviyeli ve dikkatli olunuz. Telif haklarına dair sınırlamalara mutlaka uyunuz. Alıntılarda muhakkak kaynak gösteriniz. Emeğe saygılı ve genç beyinlere faydalı olmaya gayret ediniz. Sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkürler...

göz atmak isterseniz ...

Ulusal Egemenlik Bayramı

Ulusal Egemenlik Bayramı 23 Nisan yalnız, çocuk bayramı değil Meclis açıldı bugün, hürriyetime delil Kırdık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 6 = 14