Anasayfa / ŞAİRLER / ADMİN (İ.B.) / Eğlenceli bulmaca ve bilmeceler

Eğlenceli bulmaca ve bilmeceler

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Eğlenceli bulmaca ve bilmeceler

♥ SAYI SIKIŞTIRMACA OYNAYALIM

Arkadaşınıza 1 ile 100 arası bir sayı tutturun. Tutunca tahmin edin. O sizin söylediğiniz sayı ile kendi sayısını karşılaştırıp size yukarı öık veya aşağı in desin. Onun tuttuğu sayıyı bilene kadar oynayın. Sonra siz tutun o tahmin etsin. Kim karşısındakinin sayısını daha az cevapta bulursa o kazansın. Bunu birden çok kişiyle de oynayabilirsiniz. Bir kişi sayı tutar diğerleri sırayla tahmin eder.

♥ 45.181.253.343.? KAÇ GELİR?
(TOPLAMLARI 10 EDEN HERHANGİ BİR SAYI. MESELA 604)

♥ Adam adını sorana ; 47536337 diye cevap verir. Anlamayan dostu telefonunu değil adını sordum der. İlk adam söyledim ya der. Adamın adı nedir?
(Cevabı ; telefon tuşları üzerindeki harflere göre İSKENDER)

♥ 134.116.332.125.? KAÇ GELİR?
(TOPLAMLARI 8 EDEN HERHANGİ BİR SAYI. MESELA 800)

♥ ÖNÜMDEKİNİN ÖNÜNDE VE ARKASINDA BEKLEYEN İNSAN SAYISI EŞİT. BENİM ÖNÜMDE BEKLEYENLER ARKAMDAKİLERİN ÜÇ KATI..KUYRUKTA KAÇ KİŞİ VAR BEN KAÇINCI SIRADAYIM…???
(Cevap; Kuyruk 5 kişi ben dördüncüyüm.)

♥ Dili var ağzı yok, bağı var üzümü yok…(Ayakkabı)

Hakkında editor

editor
Sitemizin orta öğretim seviyesinde bir eğitim sitesi olduğunu lütfen unutmayınız! Lütfen şiir ve yazılarda hata veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bildiriniz... Yazı, şiir ve yorumlarınızda ziyaretçilerimizin yaş grubunu düşünerek seviyeli ve dikkatli olunuz. Telif haklarına dair sınırlamalara mutlaka uyunuz. Alıntılarda muhakkak kaynak gösteriniz. Emeğe saygılı ve genç beyinlere faydalı olmaya gayret ediniz. Sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkürler...

göz atmak isterseniz ...

Kuş dili, eğlenceli ve farklı bir oyun

Kuş dili, eğlenceli ve farklı bir oyun Bupçu günçünlepçerdepçe ağçarkapçadapçaş bupçulmapçak zopçor opçoldupçu. Bugünlerde arkadaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 − = 27